Discover the Extraordinary Experiences in Arte Gioia Boutiques

...

IWC Schaffhausen, Türkiye’nin ağaçlanmasını destekliyor!

ARTE, Dec 27, 2021

IWC Schaffhausen, ecording ile işbirliğini duyurdu. İklim değişikliğinin etkileriyle mücadele etmek için yenilikçi teknolojik çözümler geliştiren ecording, kuşların bitki tohumlarını uzak bölgelere taşımasından esinlenerek, insansız hava araçları ile uzak bölgelere tohum topları fırlatarak ağaçlandırmaya katkı sağlıyor.

Ecording 2017 yılından bu yana, insanların ulaşamadığı ve ağaçlandırılması gereken alanlara tohum topları atmak için ecoDrone adı verilen insansız hava araçları kullanıyor. Teknolojik bir yaklaşımla ağaçlandırmaya katkı sağlayan girişim, tohumları soğuktan, rüzgardan, hayvanlardan ve aşırı sıcaktan koruyarak çimlenmeleri için ideal bir ortam sağlamayı hedefliyor. IWC Schaffhausen ile yapılan işbirliği, ecording’in lüks bir markayla kurduğu ilk işbirliği olma özelliğini taşıyor.

Tohum topları iklim krizi nedeniyle gelir eşitsizliğine maruz kalan kadınlar için de ek gelir sağlıyor. Ecording, tohum topları için kullanılan malzemeleri geliştiriyor ve kadınları üretimleri için eğitiyor. Böylece küresel iklim krizinden olumsuz etkilenen kadınlar da ek bir gelir elde edebiliyorlar.

İşbirliği kapsamında ecording, Türkiye’de satılan her IWC saati için 80 adet tohum topu atışı gerçekleştirecek. Saati satın alan kişi ise QR kod ile tüm süreci takip edebilecek.

IWC Schaffhausen ülke müdürü Pınar Yılmaz projeyle ilgili şunları söyledi: “Geçen yaz Türkiye’de çıkan orman yangınlarına ve doğanın hızla yok olmasına kayıtsız kalamazdık. Ecording’in ağaçlandırmayı teşvik etmek için teknolojiyi kullanma biçiminden heyecan duyuyoruz ve bu önemli girişime destek vermekten dolayı çok mutluyuz.”