Discover the Extraordinary Experiences in Arte Gioia Boutiques

...

Submersible Chrono Flyback Mike Horn Edition tanıdık bir silueti yeni bir komplikasyonla bir araya getiriyor!

ARTE, Jan 7, 2022

Tarih yazdığı her girişimine – bitmek bilmez kış karanlığında yürüyerek Kuzey Kutbu’na ulaşmaktan dünyanın en yüksek ve en zorlu zirvelerinden bazılarına oksijen desteği olmadan tırmanmaya dek – aynı azimle kendini adayan Mike Horn yaşayan en önemli kaşifler arasında özel bir yere sahip. Hiç duraksamadan yükseklere ulaşma ideali ise Panerai’nin çevre aktivisti ve maceracı Mike Horn’la paylaştığı bir nitelik.

Sadece 500 örnekle sınırlı üretilen dalgıç saati Submersible Chrono Flyback Mike Horn Edition, Horn ile neredeyse yirmi yıldır devam eden işbirliğinin ve markanın modern kahramanlar için sofistike araçlar tasarlama geleneğinin son ürünü.

Submersible Chrono Flyback Mike Horn Edition sert koşulların üstesinden gelecek birçok özellikle donatılmış bir saat. 47 mm çapındaki zımparalanmış titanyum kasası hem çok hafif hem son derece dirençli.
Tek yönlü bezelin siyah mat seramik halkası dalış süresinin okunaklı biçimde ölçülmesine olanak verirken vidalı kronograf düğmeleri saatin su geçirmezlik özelliğini rakipsiz hale getiriyor.

Karada ya da denizdeki gözü pek kaşifler için tasarlanan Submersible Chrono Flyback Mike Horn Edition, Panerai’nin geliştirdiği kronograf fonksiyonlarına sahip ilk otomatik mekanizma P.9100 kalibreyle çalışıyor. Mekanizmanın barındırdığı üstün komplikasyonlardan biri de kronografın saat sekiz konumundaki düğmeye basıldığında sıfırlanıp yeniden başlamasını sağlayan flyback fonksiyonu. Mekanizma üç günlük güç rezervi biriktiriyor.

30 bara kadar (yaklaşık 300 metre) su geçirmeyen Submersible Chrono Flyback Mike Horn Edition’ın iki kayışı var: mavi kauçuk akordeon kayış ve İtalyan Donanması’nın üniformalarından esinlenen kamuflaj kumaşı ile kauçuğun karışımı yeni UPCamo kayış.