Discover the Extraordinary Experiences in Arte Gioia Boutiques

...

IWC Schaffhausen'den Yeni Seramik Pilot Chronograph'lar

ARTE, Oct 13, 2021

IWC Schaffhausen, Pilot’s Watches koleksiyonuna üç yeni chronograph ekliyor. Yeni seramik modeller, IWC’nin ABD Donanması’ndaki seçili hava filolarıyla işbirliği halinde yürüttüğü askeri program çerçevesinde tasarlanan saatlerden ilham alınarak tasarlandı. Pilot’s Watches Chronograph Editions “Royal Maces”, “Tophatters” ve “Blue Angels®” modellerinin her birinin kadranında ilgili hava filosunun arması ve filonun renk şemasının tekrarlandığı göz alıcı detaylar var.

IWC, Pilot’s Watches koleksiyonuna markanın ABD Donanması hava filolarıyla yaptığı iş birliğinden doğrudan esinlenerek kattığı, her yıl 500 örnekle sınırlı üretilecek üç yeni chronograph ile ilk kez pilot olmayanların da beğenisini test etmeye hazırlanıyor.

IWC Schaffhausen CEO’su Christoph Grainger-Herr “IWC askeri programı mühendislerimiz ve tasarımcılarımızın ABD Donanması’ndaki elit pilotlar ve dünyanın dört bir yanındaki diğer silahlı kuvvetler mensuplarıyla fikir alışverişi yapmasını sağlayan önemli bir platform. Bu pilotlar jet kokpitinin zorlu koşullarında her gün pilot saatlerimizi test ediyor. Onların geribildirimleri, sadece saatlerimizin kalitesini ve dayanıklılığını artırmamız açısından değil benzersiz ve çekici tasarımlar yapmamız için paha biçilemez nitelikte” diye açıklıyor.

Şirket İçinde Üretilen Kolon Çarklı Chronograph Mekanizması

Yeni
kronograflar IWC üretimi 69380 mekanizmayla çalışıyor. 231 bağımsız parçadan oluşan mekanik chronograph mekanizması sağlamlık, güvenilirlik ve hassasiyet gözetilerek tasarlanmış. Çift yönlü tırnaklı kurma sistemi mekanizmaya ihtiyaç duyduğu enerjiyi tedarik ederken 46 saate kadar güç rezervi biriktiriyor. Manyetik alanların etkisine karşı mekanizmayı koruyan yumuşak demir iç kasayla donatılan saatlerin ön camları da hava basıncındaki ani düşüşlere karşı korumalı.