Discover the Extraordinary Experiences in Arte Gioia Boutiques

...

Panerai Yeni Modelleri Luminor Perpetual Calendar Panerai Goldtech™ Ve Luminor Perpetual Calendar Panerai Platinumtech™ İle Uzmanlık Gerektiren Komplikasyonlarda Seviye Atlıyor

ARTE, Oct 13, 2021

19’uncu yüzyılda Giovanni Panerai’nin Floransa’da ilk saat yapımcılığı okulunu açmasıyla başlayan ve günümüze dek uzanan Panerai’nin tarihi, icatların tarihidir. Panerai portföyüne saatçilik dünyasının en zorlu komplikasyonlarından birini ekleyerek yeni saatler tasarlamaya devam ediyor. Şirketin hanesine yazılan son kreasyonlar arasında tarihi gösteren ve 31 günden az çeken aylar ile artık yılları otomatik algılayan daimi takvimle donatılmış iki model var: Luminor Perpetual Calendar GoldtechTM ve Luminor Perpetual Calendar PlatinumtechTM. Farklı kasa materyalleri ve renk kombinasyonlarına sahip bu iki model sınırlı sayıda üretiliyor.

Panerai Laboratorio di Idee yeni P.4100 mekanizmasıyla Neuchatel’deki fabrikada tasarlanıp üretilen ve teknik bakımdan benzersiz olanakların kapısını açan otomatik bir mekanizmaya imza attı. Ayın son günü ve gece yarısına yakın dakikalar dahil sınırlama olmaksızın, herhangi bir alet veya düzeltici kullanmadan kurma düğmesi aracılığıyla gün, tarih, ay ve yıl ayarlanabiliyor. Akrep ve yelkovanın yanında bağımsız bir 12 saatlik GMT (Greenwich Mean Time – Greenwich saati) kolu ve saat 9 konumunda saniye kolu ile gündüz/gece göstergesi barındıran 24 saatlik saniye alt kadranı var. P.4100 mekanizmasında üç güne kadar güç depolayan iki yay tamburu mevcut. Merkez-dışı, mikro-rotor mekanizmayı 4 Hz atacak şekilde kuruyor; mikro- rotorun boyutu ve konumu sayesinde içerdiği onca özelliğe rağmen kalibre sadece 7 mm daha kalın.

Kadran üzerinde görünen unsurlar – dakikalar, saatler, gün, tarihi, GMT 24 saat göstergesi ve saniyeler, Panerai’nin karakteristik açık ve yalın tasarımını korumak adına en aza indirgendi. Yalnızca “Calendario Perpetuo” sözcükleri kasanın içindeki kompleks yapının üstün niteliğini yansıtıyor. Güç rezervi göstergesine ilaveten daimi takvimin anahtar göstergeleri ay, yıl ve artık yıl safir kasa arkasından görülebilir.

Biri hafif paslı görünümlü timsah derisi, diğer kauçuk olmak üzere koyu mavi tonlardaki iki kayış aynı saatle hem zarif hem sportif bir tarz yakalamanızı mümkün kılıyor. Luminor Perpetual Calendar PlatinumtechTM tescilli materyalin yüzde 950 oranında platin kullanılarak üretildiği az sayıdaki modelden biri.

Güneş ışığı desenli, yeşil kadran kauçuktan yapılan ikinci kayışla birlikte değerli metale zarafet katıyor. Sadece 100 örnek üretilecek olan Luminor Perpetual Calendar GoldtechTM ve Luminor Perpetual Calendar PlatinumtechTM modelleri sadece Panerai butiklerinde satışa sunulacak.